znalezienie opon

Łatwo znaleźć nowe opony dla Twojego samochodu.


Nie wiem, jaki rozmiar nosisz?

TANIE OPONY ZIMOWE - Zaoszczędź do 70%

Firma Opony Norden zawsze oferuje atrakcyjne ceny opon zimowych najwyższej jakości

wiodących producentów opon. W większości krajów, opony zimowe mogą być używane tylko podczas pory zimowej od około 1 grudnia do 31 marca. Używanie opon z kolcami może być zakazane w niektórych krajach. Aby uznać opony za zimowe, muszą być specjalnie zaprojektowane do tego celu: przystosowane do jazdy w miesiącach zimowych. Głębszy bieżnik lub kolce, wraz ze specjalną mieszanką gumy są tym, co daje oponom zimowym ich unikalne właściwości. Opony muszą być oznaczone kombinacją symboli M i S w celu zatwierdzenia jako opony zimowe. Na dzień dzisiejszy nie ma opon dobrze sprawdzających się we wszystkich warunkach atmosferycznych, chociaż część z nich jest tak reklamowana. Opony te przeznaczone są na okres łagodniejszych zim w Europie południowej. Nasza firma pomoże tobie w wyborze opon.

Zimowe opony bez kolców

Opony zimowe bez kolców często nazywane są oponami z agresywnym bieżnikiem i ich jakość w ostatnich latach znacząco wzrosła. Obecnie wiele opon zimowych wygrywających w testach nie posiada kolców. Bez kolców

Opony zimowe są cichsze zapewniając przez to znacznie wyższy komfort jazdy. Opony z agresywnym bieżnikiem lepiej sprawdzają się na śniegu i przy zmianie nawierzchni, niż opony z kolcami, ale z przyzwyczajenia wiele osób wciąż decyduje się na te drugie. Opony z kolcami są nadal zdecydowanie najlepsze na drogach oblodzonych. Idealną nawierzchnią dla opony z agresywnym bieżnikiem jest droga przykryta śniegiem, który topi się szybko i bez zamarzania. Jeśli często prowadzisz samochód za granicą lub w miastach, powinieneś wybrać opony z agresywnym bieżnikiem. Opony z agresywnym bieżnikiem są także znacznie tańsze od tych z kolcami. Sprawdź naszą ofertę opon z agresywnym bieżnikiem, gdzie można znaleźć wszystkie najlepsze modele różnych znanych producentów.

Opony z kolcami

Jeśli mieszkasz na północy, opony z kolcami są jedynym rozwiązaniem. Opony z kolcami są bez wątpienia najlepsze na oblodzone drogi. Droga hamowania dla opon z kolcami jest znacznie krótsza i pomaga uniknąć wielu potencjalnych ofiar rocznie. Opony z kolcami posiadają więcej zalet niż wad jeśli chodzi o wybór opon do jazdy po drogach północnych w okresie zimowym.

Opony zimowe - warto rozważyć

Po wymianie opon na letnie należy przechowywać opony zimowe w ciemnym i suchym pomieszczeniu. Upewnij się, czy opony są czyste i nie są uszkodzone przed okresem przechowywania. Przechowuj opony wraz z felgą, dzięki czemu mogą być składowane jedna na drugiej. Jeśli używasz starych opon zimowych, zawsze upewnij się, że te w lepszym stanie zamontowane są z tyłu, co pozwoli uniknąć nadsterowności. Można używać opon z agresywnym bieżnikiem przez cały rok, ale niestety w ciepłe dni zużywają się bardzo szybko. Dzieje się tak dlatego, że składają się z różnych rodzajów gumy. Wybierając oponę należy wziąć pod uwagę swój styl i środowisko jazdy. Warunki pogodowe znacznie się różnią pomiędzy poszczególnymi regionami i także powinny być wzięte pod uwagę przy wyborze opon. Jeśli holujesz przyczepę i używasz opon z kolcami, upewnij się, że przyczepa także posiada takie opony. Należy korzystać z tego samego modelu opony, od tego samego dostawcy. Nigdy nie należy łączyć opon z kolcami z oponami o agresywnym bieżniku. Przy wyborze opon warto zauważyć, że oznakowanie UE, które obowiązuje od 2012 roku, nie jest stosowane przy zimach skandynawskich. Zwróć się do Opony Norden jeśli potrzebujesz pomocy w doborze nowych opon.

Test opon zimowych

Jak mogę sprawdzić opony?

Zasadniczo opony powinny mieć bieżnik o głębokości co najmniej 3 mm. Tak jak latem, zaleca się duży margines. Aby sprawdzić głębokość bieżnika należy włożyć odpowiedniej wielkości monetę w rowek, zazwyczaj ma ona 3 mm od krawędzi do górnej części symbolu.

Opony zimowe znanych producentów

Oferujemy opony najwyższej jakości. Znajdź odpowiednie opony dla Twojego samochodu, wybierając opony z kolcami (lub bez kolców), a następnie dobierz odpowiedni rozmiar. Na Opony Norden można znaleźć opony z kolcami od producentów takich jak Nokian, Michelin, Continental, Goodyear, Hankook, Kumho i AGI. Na Opony Norden znajdziesz także opony zimowe zwycięzcy ostatnich testów, Nokian Hakkapelitas 7. Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Wiemy, że różnica pomiędzy dobrymi a złymi oponami jest ogromna. Jesteśmy pewni, że jako klient otrzymasz najlepsze opony zimowe, na które Cię stać. Jeśli się wahasz wyślij do nas zapytanie! Potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiedniego rozmiaru opon? Możesz dowiedzieć się wszystkiego o oponach zimowych oraz ich rozmiarach z naszego przewodnika o oponach.