znalezienie opon

Łatwo znaleźć nowe opony dla Twojego samochodu.


Nie wiem, jaki rozmiar nosisz?

Opony z kolcami

Zimowe Opony z kolcami

Na stronie Opony Norden kupisz tanie opony zimowe. Oferujemy najwyższej jakości opony z kolcami od wszystkich wiodących producentów i w korzystnych cenach. Prawo wymaga, żeby opony z kolcami posiadały bieżnik głęboki na co najmniej 3 mm. Ale podobnie jak w przypadku opon letnich, zalecamy głębszy bieżnik dla opon zimowych z kolcami. Aby zmierzyć głębokość, włóż odpowiednią monetę w bieżnik. Odległość pomiędzy dolną granicą bieżnika, a liczbą na monecie wynosi około 3 mm. Dobierz odpowiednie opony do swojego samochodu wybierając odpowiedni rozmiar. Rozmiar opon, które można zamontować jest sprecyzowany w instrukcji obsługi. Nadal nie jestem pewny rozmiaru opon? Możesz dowiedzieć się wszystkiego o ich rozmiarach, a także oponach nabijanych z naszego przewodnika po oponach.

Oferujemy opony z kolcami od takich producentów jak Nokian, Michelin, Continental, Goodyear, Hankook, Kumho i AGI. W ofercie Opony Norden posiadamy także wielokrotnego zwycięzce testów Nokian Hakkapeliitta 7.

Unikalne cechy opon z kolcami

Opony z kolcami są najlepszym rozwiązaniem dla osób mieszkających w północnych regionach, gdzie śnieg i lód przeważają w czasie zimy. Opony z kolcami są zbudowane z różnych mieszanek gumy co sprawia, że sprawdzają się bardzo dobrze w niskich temperaturach. Małe metalowe kolce są zatopione w gumie i pomagają oponie utrzymać przyczepność na śliskiej nawierzchni, tym samym poprawiają bezpieczeństwo i stabilność jazdy. Oprócz kolców opony powinny mieć także głęboki bieżnik. Dla osób często prowadzących samochód w warunkach zimowych, opony z kolcami są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem poprawiającym przyczepność i zdolności hamowania. Istotny jest wybór opon z kolcami zatwierdzonych do jazdy na północnych warunkach zimowych. Na Opony Norden zaopatrzysz się w najlepsze opony z kolcami na rynku. Po zakupie nowych opon z kolcami dotrzyj je dla osiągnięcia optymalnej funkcjonalności. Opony są uważane za dotarte po 400-500 km. Odpowiednie dotarcie sprawi, że kolce osiądą stabilniej, co wydłuży żywotność opony. Należy pamiętać, że nie można zastępować kolców, które odpadły z opony. Gdy większość kolców odpadnie lub się wytrze, należy wymienić oponę, a my chętnie w tym pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące opon z kolcami.

Co mówi prawo?

Prawa dotyczące użytkowania opon z kolcami różnią się w zależności od państwa. Upewnij się przed zakupem, czy są dozwolone w twoim państwie. W Wielkiej Brytanii, opony z kolcami są dozwolone gdy śnieg zalega na drodze. Oznacza to oczywiście zaleganie na drogach lodu, śniegu, błota pośniegowego lub szronu. W przypadku podejrzenia, że warunki zimowe wystąpią, można użyć opon z kolcami. Aby zakwalifikować oponę jako zimową musi zostać zaprojektowana wyłącznie w tym celu. Tego typu opony produkowane są z mieszanek gumy, które nie zamarzają. Używanie opon letnich jest niebezpieczne, ponieważ guma może zamarznąć i stwardnieć. Opony muszą być również oznaczone literami S i M oznaczającymi, że poradzą sobie na śniegu i błocie pośniegowym. Nie zalecamy opierania się na oznaczeniach UE osobom żyjącym w regionach skandynawskich. Łączenie opon z agresywnym bieżnikiem z oponami kolcowanymi jest zabronione. Nie można także używać zarówno opon letnich i zimowych. Głębokość bieżnika opon używanych zimą musi wynosić przynajmniej 3 mm, choć zalecamy głębszy bieżnik. Jeśli holujesz przyczepę, jej opony muszą być identyczne z tymi w samochodzie w celu uniknięcia poślizgu. Jeśli opony w samochodzie posiadają kolce, przyczepa także musi je posiadać.

Czy istnieje dobra alternatywa dla opon z kolcami?

Obecnie postęp technologiczny pozwolił na wyprodukowanie opon zimowych bez kolców, które są doskonale przystosowane do jazdy zimą. Również opony z agresywnym bieżnikiem sprawdzają się bardzo dobrze w warunkach zimowych. Mogą okazać się lepszym rozwiązaniem w zależności od tego gdzie mieszkasz i po jakich drogach się poruszasz. Opony z kolcami najlepiej sprawdzają się na oblodzonej nawierzchni, natomiast opony z agresywnym bieżnikiem na zaśnieżonych drogach. Możesz przeczytać więcej o tych oponach w zakładce "Opony z agresywnym bieżnikiem". W ofercie Opony Norden znajdziesz szeroką gamę opon z kolcami lub z agresywnym bieżnikiem pochodzących od wielu różnych producentów.

Opony z kolcami, a środowisko

Wadą opon z kolcami jest potencjalna szkodliwość dla środowiska. Niektóre kraje zakazały lub ograniczyły prawnie stosowanie opon z kolcami. Dla przykładu, stosowanie opon z kolcami jest zabronione w Niemczech i Polsce. Głównym powodem jest fakt, że podczas użytkowania takich opon na asfalcie kolce wycierają się generując cząsteczki zanieczyszczające powietrze. Eksperci nie są zgodni co do tego czy te cząsteczki są naprawdę szkodliwe, dlatego też potrzebne są dalsze badania. Opony z kolcami są coraz bardziej przyjazne środowisku ze względu na zastosowanie ekologicznych materiałów oraz zmian w procesie produkcji.

Konserwacja opon z kolcami

Aby twoje opony z kolcami wytrzymały długo i zachowały swoje właściwości musisz o nie odpowiednio zadbać. Regularnie sprawdzaj ciśnienie powietrza w oponach. Opony przechowuj zgodnie z instrukcją w suchym, chłodnym, ciemnym pomieszczeniu. Od czasu do czasu wyczyść opony. Pamiętaj, że twój styl jazdy ma ogromny wpływ na opony. Staraj się unikać gwałtownego przyspieszania i hamowania. Opony z kolcami nie powinny być stosowane na asfalcie, ponieważ powoduje to szybsze zużycie kolców.