Opony motorowe - kupić opony MC ONLINE

Zawsze mamy świetne ceny na oponach motocyklowych najwyższej jakości z większości producentów.
TANIE OPONY MOTOCYKLOWE WYSOKIEJ JAKOŚCI

Opony motocyklowe

Większość motocyklistów zdaje sobie sprawę jak ważnym jest dobór odpowiednich opon. Opony, które wybierzesz wpływają na komfort jazdy i są kluczowe dla bezpieczeństwa. W różnych regionach nawierzchnie drogi i warunki pogodowe mogą się od siebie różnić. Dlatego ważnym jest, aby wybrać swoje opony z należytą starannością. Na Opony Norden oferujemy opony motocyklowe od wiodących producentów w korzystnych cenach. Ponadto gwarantujemy szybką i tanią dostawę. Wybierz odpowiednie opony, aby cieszyć się jazdą. Sprawdź w instrukcji obsługi swojego motocykla jaki powinien być poziom ciśnienia powietrza i opony jakich producentów są zalecane.

Opony motocyklowe wysokiej jakości

W Opony Norden oferujemy wysokiej jakości opony motocyklowe w doskonałych cenach. Uważamy, że powinieneś sobie pozwolić na opony z sektora premium, ponieważ odpowiednie opony dla motocykla są niezwykle ważne.

Wybór dla motocyklistów. Najdroższe opony nie zawsze są najlepsze. Przy wyborze opon zwróć uwagę na sposób w jaki prowadzisz swój motocykl. Wyścigi, asfalt, enduro czy tzw. off road - wszystkie wymagają od opon różnych funkcji, a my w Opony Norden oferujemy wszystkie odmiany. Przyczepność jest często decydującym czynnikiem przy wyborze opon motocyklowych. Dobra przyczepność jednak skraca żywotność opony, ponieważ bieżnik szybciej się zużywa.

Jedź bezpiecznie z wysokiej jakości oponami motocyklowymi

Wielu z lepszych producentów opon motocyklowych opracowuje swoje opony w laboratorium, a następnie testuje je na różnych rodzajach torów. Nowe kształty bieżnika i mieszanki gumy są wciąż testowane, aby odkryć tą najlepszą. Jeśli kupisz wysokiej jakości opony motocyklowe, możesz być pewien, że dostaniesz opony trwałe i bezpieczne. Zawsze zalecamy naszym klientom opony wysokiej jakości, ponieważ wiemy jak istotne to ma znaczenie. W przypadku wypadku właściwe opony mogą zdecydować o przeżyciu lub śmierci. Oprócz opon powinieneś posiadać odpowiednie ochraniacze podczas poruszania się w ruch drogowym. Jako motocyklista nie jesteś chroniony tak jak w samochodzie, więc oprócz posiadania pary bezpiecznych opon, nie zapominaj o dodatkowej ochronie w postaci kasku i ochraniaczy.

Rzeczy do rozważenia przy zamawianiu opon motocyklowych

Jeśli nie masz doświadczenia w zamawianiu opon dla motocykli, pamiętaj, że przednia może różnić się od tylnej rozmiarem. Możesz kupić opony motocyklowe z kolcami, które sprawią, że jazda w zimie będzie bezpieczniejsza. Przepisy dotyczące stosowania opon zimowych dla motocykli różnią się od tych dla samochodów i nie są uwzględnione w prawach dotyczących opon zimowych. Więcej na ten temat można znaleźć w instrukcji motocyklu. Należy jednak pamiętać, że przepisy różnią się w zależności od państwa. Przed przekroczeniem granicy upewnij się jakie prawa panują w konkretnym państwie. Osoby decydujące się na jazdę w zimie powinny używać opon z mocniejszym wzorem bieżnika przeznaczonych do radzenia sobie z trudniejszymi warunkami. Należy także upewnić się, że odpowiednie środki ostrożności zostały zachowane. Przy wyborze opony należy zwrócić uwagę na to co jest dla ciebie najważniejsze: przyczepność i wytrzymałość. Miękka guma zapewnia lepszą przyczepność, ale wyciera się szybciej, co oznacza, że trzeba będzie częściej wymieniać opony.

Konserwacja opon motocyklowych

W tej kwestii opony motocyklowe różnią się nieznacznie od zwykłych opon samochodowych. Zazwyczaj ich żywotność wynosi od czterech do pięciu lat, jeśli motor jest przechowywany w ogrzewanym garażu. Zalecamy wymianę opon zanim zostaną całkowicie zużyte, ponieważ jazda na zużytych oponach może spowodować zagrożenie życia.

Dobór odpowiedniego ciśnienia powietrza jest skomplikowany. Ogólna zasada mówi o tym, że należy stosować wyższe ciśnienie powietrza przy bardziej wymagającej jeździe, jak na przykład off road. Niższe ciśnienie jest użyteczne podczas deszczu, ponieważ zapewnia lepszą przyczepność. Idealne ciśnienie dla opon zależy od producenta opon i motocyklu. Ciśnienie wpływa również na możliwości manewrowe i stabilność motoru. Są to dwa bardzo ważne czynniki podczas jazdy w mieście. Właściwe ciśnienie w oponach sprawia, że jazda staje się bezpieczniejsza, ponieważ łatwiej uniknąć przeszkód.

Opony motocyklowe należy przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Właściwa konserwacja opon i felg motocyklowych możne wydłużyć ich żywotność o kilka lat. Ważne jet częste czyszczenie, zwłaszcza jeśli jeździłeś po błocie. Nie wolno używać żrących środków czyszczących do felgi - użycie miękkiej gąbki i łagodnego szamponu samochodowego w zupełności wystarcza. Gwarancja producenta zazwyczaj nie obejmuje szkód spowodowanych przez użycie silnych i żrących detergentów. Nigdy nie używaj gąbki drucianej lub z szorstką powierzchnią podczas usuwania zaschniętego brudu. Nakrętki zaworów są również istotne i mogą przedłużyć żywotność opony. Najlepiej użyć metalowej nakrętki, aby bród i kurz nie dostały się do środka. Nigdy nie jeździj bez nakrętki zaworu: w przypadku uszkodzenia lub zgubienia zastąp ją od razu.