znalezienie opon

Łatwo znaleźć nowe opony dla Twojego samochodu.


Nie wiem, jaki rozmiar nosisz?

SZEROKI WYBÓR WYSOKIEJ JAKOŚĆ OPON LETNICH W NISKICH CENACH

Kup tanie opony letnie online. W Opony Norden znajdziesz opony letnie najwyższej jakości w niskich cenach.

Co mówi prawo o oponach letnich?

W większości państw bieżnik w oponach letnich musi być głęboki na co najmniej 1,6 mm, ale specjaliści zalecają przynajmniej 3 mm głębokości. Zbyt niska głębokość bieżnika w oponach letnich może prowadzić do trudności podczas hamowania na mokrej nawierzchni tym samym zwiększając ryzyko akwaplanacji. Dobrym sposobem oszacowania głębokości bieżnika jest włożenie w rowki monety o odpowiednim rozmiarze. W większości dużych monet odległość górnej części symbolu od krawędzi wynosi 3 mm.

W wielu państwach możesz używać opon letnich przez większość część roku. Sprawdź przepisy w swoim kraju. Oczywiście jeśli warunki pogodowe tego wymagają powinieneś wymienić opony letnie wcześniej.

Opony letnie od wiodących producentów

W większości państw odpowiedni zestaw opon letnich sprawdza się dobrze nawet podczas jesieni czy wiosny. Posiadamy w ofercie opony najwyższej jakości w przystępnej cenie. Oferujemy opony letnie od takich producentów jak np. Nokian, Michelin, Continental, Goodyear i AGI. Opony możemy dostarczyć bezpośrednio do jednego z naszych partnerów, którzy je dla ciebie zamontują.

Opony letnie powinny być bezpieczne

Nowe opony letnie powinny posiadać bieżnik o głębokości około 8-9 mm. Minimalna głębokość bieżnika w oponach letnich to 1,6 mm. Bardzo łatwo sprawdzić zużycie opon letnich poprzez sprawdzenie wskaźnika zużycia - oznaczenia te widoczne są kiedy głębokość bieżnika wynosi około 2 mm. Nie czekaj tak jak wiele osób, aż bieżnik osiągnie wysokość 1,6 mm przed zakupem nowych opon letnich. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ opony letnie zużywają się szybciej niż opony zimowe. Część z nas prowadzi swój samochód tylko w lecie, więc zużycie opon letnich nie postępuje tak szybko. Niestety opony się zużywają, a te starsze posiadają gorszą przyczepność od nowych. Tyczy się to wszystkich opon niezależnie od głębokości bieżnika.

Odpowiedni dobór opon letnich

Bieżnik jest bardzo ważny dla dobrej opony letniej i odpowiedni minimalizuje ryzyko podczas aquaplaning-u, jazdy po gorącym asfalcie czy drogach z głębokimi koleinami. Spróbuj wybrać oponę letnią, która ma niskie opory toczenia. Pozwoli ci to oszczędzić pieniądze i chronić środowisko. Także bądź świadomy tego, jak prowadzisz swój samochód. Wybór opon letnich będzie również zależał od tego czy prowadzisz samochód na długich dystansach, głównie w mieście, na północy czy południu kraju. Opony letnie wykonane są z mieszanki gumy, która twardnieje podczas niskich temperatur. Wszystkie opony letnie powinny także być oznaczone indeksem prędkości. Oznacza to, że podany parametr powinien być równy maksymalnej prędkości samochodu. Jeśli nie masz pewności, które opony wybrać to zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru opon.

Nowe oznaczenia opon zgodne z wytycznymi UE

Aby pomóc Europejskim konsumentom w wyborze opon, UE wprowadziła nowe oznaczenia ułatwiające porównanie różnych modeli. Takie oznaczenia znajdują się na oponach wyprodukowanych po listopadzie 2012 roku i są podobne do tych umieszczonych na sprzęcie AGD. Wskazują trzy czynniki. Pierwszy z nich to zewnętrzny hałas toczenia informujący o hałasie jaki wytwarza opona. Drugi to efektywność energetyczna, która informuje o tym na ile opona jest ekonomiczna. Niektóre z nich wskazują opory toczenia opony. Niskie opory toczenia oznaczają mniejsze zużycie paliwa, a przez to są przyjazne dla twojego portfela i środowiska. Efektywność energetyczna przedstawiona jest na skali od A do G, przy czym A oznacza najwyższą. Trzecie oznaczenie wskazuje przyczepność na mokrej nawierzchni. Wskaźniki przyczepności na mokrej nawierzchni pokazują jak efektywna jest opona podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Różnica pomiędzy klasą A, F może wynieść, aż 60 stóp (18 metrów). Może to okazać się szczególnie istotne w sytuacji zagrożenia wypadkiem. Oznaczenia opon UE sprawdzają się jako szablon przy wyborze opon letnich.

Zadbaj o swoje opony

Aby Twoje opony były bezpieczne, a jednocześnie wystarczyły na długo, należy odpowiednio o nie zadbać. Regularnie sprawdzaj ciśnienie powietrza, najlepiej raz w miesiącu. To powietrze utrzymuje ciężar samochodu. Nieprawidłowe ciśnienie może powodować szybsze zużycie opon i ograniczać sterowność samochodu. Równie ważnym jest, aby zamontowane opony zgadzały się z zaleceniami producenta. W instrukcji obsługi samochodu znajdziesz informacje o właściwym ciśnieniu powietrza w oponach, a także typie, który najlepiej pasuje do pojazdu. Podczas czyszczenia opon i felg zaleca się używać łagodnego szamponu samochodowego i miękkiej gąbki. Innymi słowy unikaj środków czyszczących zawierających silne chemikalia. Przechowuj opony zgodnie z zaleceniami, aby nie uszkodzić ich struktury. W tym wypadku opony będą zużywały się tylko podczas użytkowania. Dobre opony mogą kosztować trochę więcej, ale wytrzymają dużo dłużej.