Tanie opony - Kupno nowych opon ONLINE

Zawsze mamy dobre ceny na opony najwyższej jakości z większości producentów.

Nie wiem, jaki rozmiar nosisz?

WYSOKIEJ JAKOŚCI OPONY DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH W NISKIEJ CENIE

Oferujemy szeroki wybór opon do samochodów ciężarowych od wielu różnych producentów. Znajdziesz u nas opony i sprzęt z najwyższej półki, a także szeroką gamę wysokiej jakości opon do samochodów ciężarowych w niskich cenach.

Dokonaj właściwego wyboru

Wybór opony będzie zależał od tego gdzie, jak długo, jak szybko i przede wszystkim, w jaki sposób prowadzisz swoją ciężarówkę. Pomożemy ci wybrać odpowiednią oponę dostosowaną do twojego stylu jazdy. To samo dotyczy sprzętu takiego jak łańcuchy śniegowe, akcesoria anty-poślizgowe i opony z dodatkową warstwą bieżnika Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze właściwych opon do samochodów ciężarowych - skontaktuj się z nami. Dobierając odpowiednie opony ograniczysz zużycie paliwa, a tym samym zaoszczędzisz. W ten sposób unikniesz także nadmiernego zużycia twoich nowych opon. Aby zwiększyć żywotność opon regularnie dbaj o ich czystość, sprawdzaj ciśnienie powietrza i przechowuj zgodnie z zaleceniami. Aby uzyskać prawidłowy odczyt ciśnienia powietrza, należy je mierzyć gdy opona jest zimna. Ze względu na to, że właściwe ciśnienie zmniejsza opory toczenia, zużycie powinno być regularnie sprawdzane. Ciśnienie w oponach do samochodów ciężarowych jest wyższe niż w samochodach osobowych, co oznacza, że opony powinny być wysokiej jakości, aby uniknąć ryzyka ich rozerwania.

Różne warunki pogodowe

Opony używane w warunkach wysokiego natężenia ruchu muszą wytrzymywać duże obciążenia. Pojazdy te mogą ważyć nawet kilka ton i pokonują tysiące kilometrów rocznie, więc potrzebują opon dobrze sprawdzających się w różnych temperaturach i warunkach drogowych. Właściwa opona zapewnia odpowiednią przyczepność i niskie opory toczenia. Jako kierowca ciężarówki powinieneś używać dobrych opon, ponieważ będziesz prowadził na długich dystansach i w różnych warunkach pogodowych. Ponadto, będziesz jeździł po drogach, które różnią się od siebie znacząco - od autostrad po małe drogi gruntowe. W przypadku transportu międzynarodowego, warto zauważyć, że prawa i przepisy dotyczące opon mogą się różnić w innych państwach. Dla przykładu: używanie opon z kolcami jest zakazane w kilku europejskich państwach. Mając to na uwadze będziesz potrzebował wytrzymałych opon o wysokiej jakości. Opony powinny być także bezpieczne, a także charakteryzować się niskimi oporami toczenia. Niskie opory toczenia są bardzo ważne, ponieważ zapewniają niskie koszty eksploatacji i znikomy wpływ na środowisko w zakresie emisji dwutlenku węgla. Niższe koszty eksploatacji są wynikiem zmniejszonego zużycia paliwa. Dobór właściwych opon dla twojego samochodu ciężarowego może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 30%. Zawodowy kierowca powinien móc polegać na swoich oponach, dlatego w Opony Norden oferujemy najlepsze opony na rynku.

O oponach do samochodów ciężarowych

Opony do samochodów ciężarowych tak jak opony do aut osobowych są dostępne w wielu różnych rozmiarach i nie jest łatwo dobrać odpowiednie dla twojej ciężarówki. Najprostszym sposobem jest odczytanie oznaczeń znajdujących się na zamontowanej wcześniej oponie - powinny się tam znajdować wszystkie wymiary. Wszystkie opony zamontowane w wyjątkowo ciężkich pojazdach muszą posiadać bieżnik wysoki na 5 mm w okresie zimowym. Twoje opony nie muszą być nowe, ale głębokość bieżnika i kondycja kolców powinny mieścić się w normie. Nie należy zapominać, że najlepiej przechowywać opony w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Odpowiednie opony w dobrym stanie poprawią twoje bezpieczeństwo na drodze. W celu spełnienia wymagań zawodowych kierowców samochodów ciężarowych, wielu producentów opon współpracuje z firmami przewozowymi. Przed wypuszczeniem na rynek, opony są odpowiednio testowane w różnych warunkach.

Oznaczenia UE

W listopadzie 2012 roku Unia Europejska wprowadziła dyrektywę dla producentów dotyczącą oznaczeń opon do samochodów ciężarowych, tak aby konsumenci mogli łatwiej wybrać odpowiednie opony. Trzy rzeczy, które muszą być oznaczone zgodnie z dyrektywą: przyczepność na mokrej nawierzchni, efektywność energetyczna i zewnętrzny hałas toczenia. Wielu producentów również oznacza dodatkowe właściwości, takie jak stabilność i bezpieczeństwo. Miejsce oznakowania opony może być różne, ale zazwyczaj etykieta z oznaczeniami jest przyklejona do opony. Przyczepność na mokrej nawierzchni oznaczona jest klasami od A do G i wskazuje, jak długa będzie droga hamowania na mokrej nawierzchni. Warto zwrócić uwagę, że podana droga hamowania dotyczy mokrych nawierzchni, a nie oblodzonych. Dyrektywa nie wymaga określenia drogi hamowania na nawierzchni w warunkach zimowych. Przy wyborze opon zalecamy skorzystać z dodatkowych źródeł informacji. Hałas jaki opony generują jest oznaczony w decybelach lub w postaci wykresu z trzema falami dźwiękowymi. Oznakowanie to ma na celu zmniejszenie hałasu w ruchu ulicznym; Nie wskazuje poziomu hałasu wewnątrz pojazdu. Efektywność energetyczna wskazuje stopień oporu toczenia. Niski opór toczenia oznacza redukcję emisji dwutlenku węgla i mniejsze zużycie paliwa. To z kolei obniża koszty eksploatacji i wpływa pozytywnie na środowisko. Sklasyfikowano to od A do G, gdzie A oznacza najlepszą.