Tanie opony - Kupno nowych opon ONLINE

Zawsze mamy dobre ceny na opony najwyższej jakości z większości producentów.

Nie wiem, jaki rozmiar nosisz?

Montaż opon i felg

Zachowaj ostrożność

Ważne, aby po otrzymaniu opon i felg od Opony Norden, obchodzić się z nimi w odpowiedni sposób podczas odbioru i montażu. Upewnij się, że są kompletne i zgodne z opisem. Jeśli posiadasz w domu odpowiednie narzędzia i masz odrobinę doświadczenia to możesz zamontować swoje nowe felgi i opony samodzielnie. W przeciwnym wypadku zalecamy wizytę w warsztacie.

Przed zakupem nowych opon przeczytaj instrukcję obsługi swojego samochodu. Producent wymienił w niej listę opon, które pasują do pojazdu. Najlepiej wybierz jedną z nich. Opony Norden oferuje opony od wszystkich wiodących producentów.

Montaż testowy

Po otrzymaniu zestawu felg lub kompletnych kół powinieneś w pierwszej kolejności wykonać montaż testowy na przedniej osi samochodu. Jeśli otrzymasz opony, które wydają się luźne, upewnij się przed montażem, że są odpowiednie. Nie rozpakowuj reszty opon / felg przed upewnieniem się, że pierwszy zestaw jest odpowiedni. Jeśli nie pasuje - skontaktuj się z nami w ciągu 14 dni.

Dopasowanie

Ważnym jest, aby wszystkie opony pochodziły od tego samego producenta; montaż opon od różnych producentów może mieć negatywny wpływ na zachowanie pojazdu i hamowanie.

Czyszczenie i przygotowanie

Wyczyść dokładnie piastę i upewnij się, że powierzchnie montażowe są gładkie i czyste. Użyj śrub i pierścieni centrujących znajdujących się w zestawie. Pierścień centrujący powinien zostać zamocowany w otworze centralnym w celu wyeliminowania luzu. Delikatnie obróć felgę / koło, aby upewnić się, że nic ich nie blokuje.

Po zamontowaniu

Tuż po zamontowaniu nowych kół lub po pewnym czasie należy:

  • Dokręcić śruby i nakrętki po przejechaniu około 100 km. Przy montażu nie dokręcaj za mocno śrub; lepiej jak same powoli osiądą w gwincie.
  • Sprawdź ciśnienie powietrza. Jest to niezwykle ważne po montażu nowych kół.