Tanie opony - Kupno nowych opon ONLINE

Zawsze mamy dobre ceny na opony najwyższej jakości z większości producentów.

Nie wiem, jaki rozmiar nosisz?

Konserwacja opon i felg

Szczególnie podatne części

Opony i felgi to elementy samochodu, które są najbardziej narażone na zużycie. Właściwa konserwacja opon i felg motocyklowych możne wydłużyć ich żywotność o kilka lat. Oczywiście nie można uniknąć zużycia, ale istnieją pewne sprytne sposoby, o których powinieneś wiedzieć. Szczególną uwagę przy oponach i felgach należy zwrócić na:

  • Dokładne czyszczenie
  • Utrzymanie właściwego ciśnienie powietrza
  • Kiedy koła, felgi i opony nie są używane, przechowuj je zgodnie z zaleceniami.

Utrzymywanie felg i opon w czystości jest nie tylko stylowe, ale i bezpieczne

Felgi powinny być często czyszczone, ponieważ osadza się na nich brud, który może powodować korozję. Wiele detergentów zawiera substancje żrące, które są szkodliwe, więc najlepszym sposobem czyszczenia felg jest użycie miękkiej gąbki i łagodnego szamponu samochodowego. Ziarna piasku i inne zabrudzenia mogą zarysować felgę dlatego przed użyciem gąbki należy spłukać koła wodą tak, aby zmyć powierzchowny brud.

Ciśnienie powietrza w oponach

Istnieje wiele sztuczek, które przedłużą żywotność opony. Jedną z nich jest regularne sprawdzanie ciśnienia powietrza, które tak naprawdę utrzymuje ciężar samochodu. Niskie ciśnienie oznacza większe zużycie.

Kolejnym sposobem na przedłużenie żywotności opon jest zamiana ich miejscami w samochodzie. Zużycie opon jest nierównomierne dlatego też najlepsze opony powinny być zamontowane z tyłu. Pracownik warsztatu może skalibrować ustawienia samochodu w celu zmniejszenia nierównomiernego zużycia. Opony zawsze powinny mieć zaślepki zaworów, aby zapobiec dostaniu się brudu i innych cząsteczek do środka opony.

Bezpieczne przechowywanie

Opony przechowywane w zimie lub lecie powinny być umieszczone w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu. Nigdy nie przechowuj opon na zewnątrz pod plandeką, mimo tego, że wiele osób tak robi. Opony samochodowe z zamontowanymi felgami zawsze powinny leżeć płasko i nie ma przeciwwskazań, aby układać je jedna na drugiej. Opony bez felg należy przechowywać w pozycji pionowej. Opony Norden zalecają przechowywanie opon z zamontowanymi felgami.