Kompletta Hjul Sök

ŁATWO ZAKUP KOMPLETNE KOŁA

W Opony Norden kupisz kompletne koła w okazyjnej cenie. Dostępne modele i marki wszystkich wiodących producentów, w tym od firm takich jak Michelin, Continental, Goodyear, Hankook, Kumho i wiele innych. W Opony Norden oferujemy produkty wysokiej jakości w przystępnych cenach, a także umożliwiamy zaprojektowanie własnych kół poprzez dobór ulubionych opon i felg. Doradzamy zakup kompletnych kół, ponieważ dopasowanie starych felg do nowszych opon może okazać się niemożliwe. Na kompletne koła składają się felgi i opony. Pomożemy ci dobrać idealne koła do twojego pojazdu - samochodu lub motocyklu.

Zaprojektuj własne koła

Dobór elementów przy projektowaniu własnych kół jest bardzo prosty. Zrób to w czterech prostych krokach.

  • Wybierz typ opon (np. opony letnie lub zimowe)
  • Wybierz producenta pojazdu
  • Wybierz model samochodu
  • Wybierz rok produkcji i typ silnika

Po tym wyświetli się lista opon i felg odpowiednich dla twojego samochodu! Następnie wystarczy wybrać markę i zakres cenowy, który tobie odpowiada.

Opony

Wybór odpowiedniej opony jest kluczowy dla zapewnienia odpowiedniego komfortu jazdy samochodem. W większości państw wyróżnia się dwa rodzaje opon - zimowe i letnie. Osoby używające samochodu przez cały rok powinny posiadać dwa komplety opon, ponieważ w wielu państwach prawo zabrania korzystania z tych samych opon przez cały rok. W Opony Norden kupisz kompletne koła do użytku zarówno zimą jak i latem.

Opony letnie składają się z mieszanki gumy, która twardnieje w niskich temperaturach, tak że nie zapewniają odpowiedniej przyczepności na asfalcie podczas zimy. Ponieważ opony te muszą być stosowane w okresie letnim, mają inne wymagania dotyczące głębokości bieżnika. To kształt bieżnika odpowiada za przyczepność opony do asfaltu i zapobiega akwaplanacji. W lecie wymagana minimalna głębokość bieżnika to 1,6 mm. Jeśli masz problem z wyborem opon letnich, możesz wspomóc się nowymi oznaczeniami UE. Weszły one w życie jesienią 2012 roku i są dostępne dla wszystkich nowych opon. Oznakowanie przypomina te ze sprzętu AGD i określa przyczepność na mokrej nawierzchni, efektywność paliwową i zewnętrzny hałas toczenia.

Okres, w którym należy używać opon zimowych jest regulowany prawnie w większości państw. W przypadku możliwości wystąpienia zimowych warunków na drogach, montaż powinien odbyć się wcześniej. Istnieją dwa różne rodzaje opon zimowych. Opony z kolcami i opony z agresywnym bieżnikiem. Posiadają różne cechy i sprawdzają się inaczej w zależności od tego w jakim otoczeniu się poruszasz i po jakiej nawierzchni. Aby oponę zakwalifikować jako zimową, głębokość jej bieżnika musi wynosić co najmniej 3 mm, jednakże zalecany jest głębszy bieżnik. Opony z kolcami najlepiej sprawdzają się na oblodzonych drogach, a opony z agresywnym bieżnikiem na śniegu.

Felgi

Istnieją dwa typy felg: aluminiowe i stalowe. Felgi aluminiowe obecnie stają się coraz bardziej popularne, ponieważ koszta produkcji zostały obniżone. W Opony Norden zawsze oferujemy koła w niskich cenach, niezależnie od materiałów z których są wykonane. Przy zakupie felg aluminiowych w Opony Norden otrzymasz zestaw do montażu kół (śruby lub nakrętki). Felgi aluminiowe są lżejsze od tradycyjnych stalowych felgach, a także mają dłuższą żywotność przy odpowiedniej konserwacji. Ponadto, wiele osób uważa, że felgi aluminiowe zdecydowanie lepiej wyglądają. Jeśli wybierzesz felgi aluminiowe, ważnym jest, aby dbać o ich czystość, zwłaszcza używając opon zimowych. Śnieg, lód i żwir mogą przykleić się do felgi i spowodować zachwianie równowagi podczas jazdy. Może to również wystąpić w przypadku felg stalowych. Należy dlatego regularnie czyścić opony i felgi. Istnieją również felgi aluminiowe, które są specjalnie przeznaczone do stosowania zimą. Została na nie nałożona powłoka ochronna, zwykle w postaci lakieru.

Zadbaj o swoje koła w najlepszy możliwy sposób

Po zakupie kompletnych kół należy o nie odpowiednio dbać, aby przedłużyć ich żywotność, a także zadbać o własne bezpieczeństwo. Regularnie je czyść i sprawdzaj ciśnienie powietrza. To powietrze utrzymuje ciężar pojazdu, tym samym opona powinna zawsze posiadać właściwe ciśnienie. Nadmierne ciśnienie może spowodować rozerwanie opony, natomiast niewystarczające przyspiesza zużycie felgi. Upewnij się, że zawór zawsze posiada zatyczkę, ponieważ bez niego piach może dostać się do środka opony. Typ nawierzchni, po której prowadzisz i styl jazdy odpowiadają za żywotność twoich opon. Opony zimowe powinny być używane tylko w zimie, ponieważ ciepły asfalt powoduje niesamowite zużycie bieżnika. Ponadto, stosowanie odpowiednich opon jest przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego. Stosowanie opon letnich w miesiącach zimowych może być bardzo niebezpieczne.

Dostawa i serwis

Potrzebujesz pomocy w zamontowaniu kół? Jeśli tak, skontaktuj się z jednym z naszych warsztatów partnerskich. Umów termin, a my w Opony Norde upewnimy się, że koła zostaną dostarczone przed datą montażu. Innymi słowy, nie ma potrzeby, aby odbierać koła osobiście. Nasi partnerzy znajdują się na terenie całego kraju.