fälg sök

DUŻY WYBÓR FELG WYSOKIEJ JAKOŚCI W PRZYSTĘPNEJ CENIE

Na Opony Norden proponujemy szeroki wybór felg. Posiadamy w ofercie felgi pasujące do większości samochodów i opon. Oferujemy przystępnych cenach zarówno felgi stalowe jak i felgi aluminiowe. Nie możesz znaleźć odpowiedniej felgi dla swojego samochodu? Skorzystaj z opcji wyszukiwania felg! Zapraszamy również do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Pomożemy wybrać ci felgi pasujące do opon zimowych lub letnich w twoim samochodzie.

Zauważyliście, że obniżyliśmy ceny naszych felg aluminiowych dla większości samochodów?

W dzisiejszych czasachfelgi aluminiowe stają się coraz bardziej popularne. Fakt, że tak wiele osób wybiera felgi aluminiowe można przypisać do wielu różnych czynników, ale ich popularność rośnie, ponieważ coraz większej liczbie osób doradzono ich używanie. Koszty produkcji tych felg są coraz niższe, przez co są tańsze dla klientów. W Opony Norden oferujemy alufelgi w atrakcyjnych cenach.

Felgi aluminiowe ważą mniej niż felgi stalowe, a nawet jeśli różnica w wadze między niektórymi modelami jest niewielka, to wrażenie jakie robią jest ogromne. Możesz nie odczuć tego trzymając je w rękach, ale felgi obracające się podczas jazdy ważą więcej. Waga felgi wzrasta około dziesięciokrotnie podczas toczenia. Zależy to głównie od marki, ale wagę niektórych samochodów wyścigowych można zmniejszyć nawet o 200 kg dobierając odpowiednie felgi. Dla standardowych samochodów to zazwyczaj 40-50 kg.

Lżejszy waga samochodu oznacza niższe zużycie paliwa, łatwiejsze prowadzenie i mniejsze wybijanie zawieszenia. Kolejną pozytywną cechą alufelg jest stop aluminium wykorzystany do ich produkcji, który bardzo dobrze znosi ciepło. Ciepło wytwarzane podczas hamowania jest odprowadzane, co zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z hamulcami. Wiele osób wybiera felgi aluminiowe za ich fantastyczny wygląd. Często są o wiele atrakcyjniejsze, a teraz są także standardowym wyposażeniem samochodów wysokiej klasy.

W dzisiejszych czasachfelgi stalowe można spotkać u większości samochodów. Ich przewagą nad alufelgami jest głównie cena. Felgi stalowe mają jednak pewną przewagę nad innymi typami. Pasują szczególnie do opon zimowych. Aluminium i inne metale lekkie łatwo ulegają uszkodzeniom od soli i w celu dostosowania do użytku zimowego trzeba je pokryć specjalnym lakierem. Ponieważ felgi stalowe są lakierowane, mogą one być montowane do opon zimowych z kolcami lub agresywnym bieżnikiem. Felgi stalowe są o wiele łatwiejsze do wyczyszczenia, co jest zaletą w okresie zimowym. Śnieg, który zamarza wewnątrz felgi, lub żwir, który się do niej przykleja, mogą powodować, że samochód będzie mniej stabilny podczas prowadzenia.

Montaż felg

Aby zamontować felgi wiele elementów musi do siebie pasować. Średnica i szerokość musi być odpowiednia, tak jak liczba punktów mocowania, głębokość wytłoczenia i PCD. Z tego powodu ciężko dopasować felgi z innych modeli samochodów. W Opony Norden oferujemy felgi do większości modeli samochodów. Osobą nie posiadającym odpowiednich narzędzi lub wiedzy na temat montowania nowych felg, zalecamy kontakt z jednym z naszych partnerów, których można znaleźć w całym kraju. Zamontują twoje felgi w profesjonalny sposób. Powinieneś skorzystać z tej opcji, ponieważ odpowiednie zamontowanie felgi może być trudne, zwłaszcza jeśli są wykonane z aluminium.

Często wymiary są zróżnicowanie i może być koniecznym dobranie odpowiednich opon, aby uniknąć uszkodzenia felgi podczas przejazdu przez progi zwalniające lub krawężniki. Felgę można zamontować na dwa sposoby, za pomocą śrub, które wkręcamy w otwór centralny lub nakrętek mocowanych do istniejących śrub. W przypadku drugiego sposobu, zazwyczaj potrzebna jest dodatkowa nakładka. Liczba śrub lub nakładek, które musimy zamocować może się różnić w zależności od producenta.

Przy zakupie felg aluminiowych w Opony Norden otrzymasz zestaw do montażu kół (śruby lub nakrętki).

Pamiętaj, że zmiana rozmiaru felg spowoduje różnicę w komforcie jazdy. Większe felgi zostawiają mniej miejsca na oponę, tym samym bardziej odczujesz nierówności na drodze. Z drugiej strony, większe felgi ułatwiają sterowanie pojazdem.

Konserwacja felg

Ważnym jest żeby odpowiednio dbać o felgi nie tylko, aby wyglądały dobrze ale także aby zachowały swoje właściwości. Felgi aluminiowe wymagają trochę więcej uwagi, niż zwykłe felgi stalowe. Najlepiej czyścić je przy pomocy miękkiej gąbki i delikatnego detergentu. Istnieje również specjalnie opracowany do tego celu detergent zwany szamponem samochodowym.

Aluminium bardzo łatwo ulega erozji, dlatego mocne środki czyszczące uszkadzają felgę. Należy również pamiętać, aby spłukać felgę wodą i nie wcierać żwiru lub piasku gąbką. Żwir i piasek mogą spowodować rysy, których nie będzie się dało usunąć. Staraj się czyścić opony i felgi w miarę często. Wiele osób myjąc swój samochód zapomina o kołach, które tak naprawdę są najważniejszym elementem, który potrzebuje regularnego czyszczenia tuż po przedniej szybie.

Należy również pamiętać, że nie tylko zewnętrzna część felg potrzebuje czyszczenia. Brud osadza się także po wewnętrznej stronie i trzeba go koniecznie usunąć, aby utrzymać koła w dobrym stanie.